Historia

MPUK Sp. z o.o.

MPUK Sp. z o.o. to najstarszy i największy zakład pogrzebowy w Warszawie - organizacją pogrzebów zajmujemy się już od ponad 70 lat. W tym czasie wyspecjalizowaliśmy się w kompleksowej obsłudze ceremonii pogrzebowych. Organizujemy pogrzeby każdego rodzaju: świeckie i wyznaniowe (w obrządku zgodnym z różnymi religiami), tradycyjne oraz urnowe.

Pozostajemy do dyspozycji przez 24 godziny na dobę w każdym dniu tygodnia – zawsze jesteśmy gotowi, by służyć radą, pomocą i wsparciem.

Posiadamy wiele placówek na terenie całej Warszawy, dzięki czemu nasza lokalizacja jest zawsze dogodna. W razie potrzeby możemy również spotkać się w domu klienta lub w innym wskazanym miejscu.

Pomagamy przejść przez trudny czas pożegnania z najbliższymi na każdy możliwy sposób, reprezentujemy także naszych klientów w urzędach i kancelariach (m. in. pomagamy w formalnościach związanych z zakupem miejsc na cmentarzach). Świadczymy usługi pogrzebowe zgodnie z życzeniem, organizujemy pogrzeby zarówno w kościołach, jak i różnych domach wyznaniowych, domach przedpogrzebowych i salach pożegnań.

Na poniższej osi czasu możesz zapoznać się z dziejami MPUK Sp. z o.o. na przestrzeni lat.

Historia MPUK

1945

Początki historii naszej firmy sięgają aż 1945 roku, kiedy powołany został Miejski Zakład Pogrzebowy.

1951

W 1951 roku zakład przekształcono w przedsiębiorstwo państwowe i nadano mu nazwę Miejskiego Przedsiębiorstwa Pogrzebowego.

1976

W 1976 roku zmieniono jego nazwę na Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

2002

Od 2002 roku w wyniku przekształceń własnościowych MPUK jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której jedynym udziałowcem i właścicielem jest Miasto Stołeczne Warszawa.